با هر دو طرف مغرت بنویس

موضوع کتاب:

برای همه ما بسیاری از اوقات پیش می‌آید که مجبور می‌شویم بنویسیم. هنگامی که نوشتن فقط در حد پر کردن یک فرم بانکی و نوشتن اطلاعات شناسنامه‌ای است، موضوع چندان جدی به نظر نمی‌آید. اما وقتی که می‌خواهیم متن تبریک یک کارت‌پستال را بنویسیم، یا در یک نامه اداری روند کارمان را به همکار یا رئیس‌مان توضیح دهیم و یا حتی خاطرات روزمره‌مان را ثبت کنیم، احساس می‌کنیم نوشتن برایمان سخت است. اگر شما از این دسته هستید، این کتاب برای شماست.

این کتاب تکنیک‌های ساده‌ای را برای نوشتن می‌آموزد که نه تنها به وسیله آنها می‌توان نویسنده خوبی شد، بلکه به کمک آنها می‌توان زندگی را متحول نمود. این کتاب در آمریکا بیش از ۲۴ بار تجدید چاپ شده است و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا بوده است. این کتاب در وب‌سایت Goodreads دارای امتیاز ۳٫۸ از ۵ است.

 

ایزی‌تک - با هر دو طرف مغزت بنویس

بخشی از کتاب:

بخشی از مغز شما کارش این است که به شما نیش بزند. دستِ کم این طور به نظر می‌رسد. وقتی می‌گویید: «من می‌توانم آن کار را انجام دهم» صدای کوچکی در مخالفت با شما می‌گوید: «مطمئنی؟» وقتی می‌گویید: «به پیش!»، صدایی آن زیر می‌گوید: «حالا این‌قدر عجله نکن. شاید لازم است بیشتر فکر کنی.» وقتی با خودتان فکر می‌کنید: «همین حالا باید این گزارش را حاضر کنم. این بهترین گزارشی می‌شود که تا به حال نوشته‌ام.» باز ضدّ حال می‌زند و می‌گوید: «شوخی می‌کنی!» این صدای کوچک از جانب آن طرف مغزتان صحبت می‌کند که باعث می‌شود مدادتان را بجوید، کاغذ نوشته‌تان را با درماندگی مچاله کنید، کلماتی را که نوشته‌اید خط بزنید و خودتان را برای اینکه این قدر برای شروع کار صبر کرده‌اید، سرزنش کنید. من اسم این صدا را وجه کالیبان می‌نامم. همان هیولای ترسناک نمایشنامه «طوفان» شکسپیر که بخشی از وجود همه ماست.

روش تهیه:

این کتاب توسط خانم سیمین موحد ترجمه و توسط انتشارات کتیبه پارسی منتشر شده است. این کتاب از فروشگاه اینترنتی www.bekhan.com قابل خریداری است.

درباره ناشر:

ایزی‌تک - با هر دو طرف مغزت بنویس دکتر “هنریت آن کلاوسر” یکی از پرکارترین نویسنده‌های آمریکایی است. چهار کتاب او از جمله کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد در آمریکا در سال‌های مختلف بالاترین میزان فروش را داشته‌اند. او از سال ۱۹۷۹ رئیس Writing Resources، شرکتی در حوزه مشاوره و برگزاری سمینارهای آموزشی است. او همچنین در دانشگاه‌های واشینگتن، کالیفرنیا و سیاتل تدریس کرده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *