درباره ایزی‌تک

ایزی‌تک یک مجله اینترنتی است که در ۵ سرفصل اصلی: دانش و فناوری، سبک زندگی امروز، مسیر کسب‌وکار، معرفی کتاب و منتخب TED به صورت روزانه مقالاتی مفید را منتشر می‌کند.

همچنین در بخش مجله تصویری، تصاویر برجسته عکاسان سراسر دنیا در حوزه‌های ۵ گانه ایزی‌تک به مخاطبان ارائه می‌شود.

در بخش گزارش رویداد نیز گزارش جشنواره‌ها، کارگاه‌ها همایش‌ها و کنفرانس‌های داخلی و خارجی که مرتبط با این ۵ سرفصل اصلی باشند، به صورت خلاصه ارائه خواهند شد.

خط مشی ایزی‌تک در هر ۵ حوزه، سادگی و پرهیز از استفاده‌ی لغات فنی و پیچیده است تا دنیای امروز به زبان ساده برای مخاطبان تشریح شود. این ۵ سرفصل اصلی مطالب ایزی‌تک بدین شرح است:

دانش و فناوری

دانش و فناوری عمدتاً شامل مقالاتی خواهد بود که به معرفی فناوری‌های نوین می‌پردازد. موضوعات بیشتر در زمینه‌های دیجیتال، فیزیک و هوا و فضا خواهد بود و در صورتی که در سایر موضوعات نیز مطالب جالب توجهی به دست بیاید، اضافه خواهد شد. هدف اصلی این بخش آشنایی با جذابیت‌های فناوری و کارکردهای آن در زندگی امروزی است و از طرفی سعی دارد آسیب‌های آن را نیز تا حد امکان نشان دهد. این که انسان امروز کاملاً فناوری محور است و بدون آن تا حدود زیادی زندگی‌اش مختل می‌شود، یک حقیقت است که در مورد تلخ یا شیرین بودن آن در این بخش مطالب زیادی خواهید خواند.

مشاهده مطالب این دسته

۱

سبک زندگی

به صورت خلاصه مقالات این بخش سعی دارد کمیت و کیفیت زندگی در دنیای امروز را تحلیل کند؛ تناقضات زیادی که در زندگی امروزی وجود دارد را به تصویر بکشد؛ فاصله سبک زندگی امروز با ایده‌آل‌های انسانی را فارغ از جهت‌گیری های مذهبی بررسی کند و تا حد امکان راه‌کارهایی برای پر کردن این فاصله ارائه دهد. هرچند این موضوع در نگاه اول کمی دشوار به نظر می‌رسد، اما شاید بتوان قدم‌های کوچکی در این راه برداشت.

مشاهده مطالب این دسته

۲

مسیر کسب‌و‌کار

این بخش مطالب مفید و کاربردی حوزه کسب‌وکار را از منابع گوناگون گردآوری خواهد کرد. مطالبی که ضمن خلاصه بودن، کاملاً کارا و مفید باشند و به جای سعی در القای کلمات پر طمطراق و بمباران اطلاعاتی، روش‌هایی را ارائه دهند که در زندگی روزمره و کسب و کار عادی هر فرد با هر جایگاه مالی قابل استفاده باشد. ایده‌هایی جدید و نکاتی ناب اما کاملاً خلاصه و بی‌حاشیه.

مشاهده مطالب این دسته

۳

معرفی کتاب

در این بخش کتاب‌های خوب معرفی می‌شوند. تعریف واژه “خوب” شاید کمی مشکل باشد اما به طور کلی منظور از کتاب خوب، کتابی است که ارزش خواندن داشته باشد. شاید دایره معرفی کتاب‌ها کمی از دایره مطالب ایزی‌تک هم فراتر رود. هر کتاب با اطلاعات کامل به همراه بخش‌های شاخص آن، همچنین جایی که می‌توان آن را خریداری کرد معرفی خواهد شد.

مشاهده مطالب این دسته

۴

منتخب TED

تِد (TED) یک مؤسسه غیرانتفاعی است که وقف انتشار ایده‌های جدید شده است. این ایده‌ها معمولاً در سخنرانی‌های کوتاه اما پرمحتوا (۱۸ دقیقه یا کمتر) ارائه می‌شوند. تِد از سال ۱۹۸۴ با یک کنفرانس با موضوع فناوری، سرگرمی و طراحی (TED: Technology, Entertainment, Design) شروع کرد و امروزه سخنرانی‌های آن زمینه‌های بسیاری از دانش را شامل می‌شود. در این بخش از ایزی‌تک، سخنرانی‌های منتخب با زیرنویس فارسی یا انگلیسی ارائه خواهند شد.

مشاهده مطالب این دسته

۵