هنر شناخت مردم

موضوع کتاب:

این کتاب در حوزه روان‌شناسی و جهت بهبود مهارت‌های ارتباطی تدوین شده است. هدف این کتاب این است که مخاطب بتواند پس از مطالعه آن دیگران را سریع ارزیابی نموده و به زبان خودشان با آنها سخن بگوید. این کتاب با متنی ساده مفاهیم علمی شخصیت‌شناسی را بیان کرده و برای هر ۱۶ تیپ شخصیتی راهکارهایی عملی ارائه داده است.

هرچند که در ترجمه ۱۶ تیپ شخصیتی MBTI از حروف فارسی استفاده نموده است که ممکن است کمی برای به خاطرسپاری خواننده را به دردسر اندازد، با این حال خواندن این کتاب باعث می‌شود که بتوانیم ارتباط بهتری با اطرافیان خود برقرار نماییم. این کتاب در وب سایت Goodreads دارای امتیاز ۳٫۸ از ۵ است.

ایزی‌تک - هنر شناخت مردم

بخشی از کتاب:

همه می‌دانیم که آدم‌ها با هم فرق دارند. چیزی که برای یک نفر انگیزه‌بخش و محرک است ممکن است بر دیگری هیچ تأثیری نداشته باشد. کلید برقراری ارتباط با دیگران، خواه برای تفهیم نظرات‌مان باشد و خواه برای تأثیر گذاشتن بر تصمیمات آن‌ها، درک انگیزه‌هایشان و توانایی پاسخگویی به نیازهای آن‌هاست. همه ما به طور ذاتی قادریم این نشانه‌ها را که گاهی بسیار ظریف و پوشیده هستند، درک کنیم.

روش تهیه:

این کتاب توسط علیرضا محمد گذرآبادی ترجمه و توسط انتشارات هرمس منتشر شده است و از وب‌سایت همین انتشارات www.hermesbooks.ir قابل خریداری است.

درباره نویسنده:

ایزی‌تک - هنر شناخت مردم پاول تیگر بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Speedreading People است. او یکی از مشهورترین نویسندگان در حوزه شخصیت شناسی در سطح جهان به حساب می‌آید و کتاب‌های بسیاری در این زمینه دارد. او کارشناسی خود را در رشته روان‌شناسی و از دانشگاه هارتفود دریافت نموده است و در مقطع کارشناسی ارشد تخصص او رفتار سازمانی است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *