مغز شما چه رنگی است؟

موضوع کتاب:

این کتاب از دیدگاهی متفاوت و به زبانی ساده سعی می‌کند تا مفهوم روان‌شناسی شخصیت را توضیح دهد و در عین حال به خوبی از ورود به مباحث آکادمیک آن چشم‌پوشی می‌کند. در این کتاب ابعاد مختلف شخصیت افراد با رنگ‌های متفاوت بیان شده است.

در بخش اول کتاب آزمون‌های روان‌شناسی مربوطه جهت تعیین شخصیت و همچنین ویژگی‌های آن ارائه شده است. در بخش دوم انواع روابط (عاطفی، کاری، خانوادگی و …) و در بخش سوم ارتباطات اجتماعی، تصمیم‌گیری و بهبود شرایط زندگی با مثال‌هایی جذاب برای هر رنگ شخصیتی تشریح شده است.

با خواندن این کتاب پاسخ پرسش‌های زیادی در مورد اطراف خود را به دست خواهید آورد. پرسش‌هایی مانند اینکه چرا واکنش شما به رخدادهای مختلف با دیگران متفاوت است. این کتاب روشی جالب و سرگرم‌کننده برای شناخت خود و دیگران به شما ارائه می‌نماید.

این کتاب در وب‌سایت Goodreads دارای امتیاز ۳٫۷۵ از ۵ است.

 

ایزی‌تک - مغز شما چه رنگی استبخشی از کتاب:

وقتی یکی از انواع رنگ‌های مغزی می‌گوید: «هم‌رنگ من بودن، آسان نیست» یعنی احساسی را دارد که کارل یونگ با نام سایه آن را توصیف می‌کند. منظور از سایه، بخش ناخودآگاه منفی یا تاریک شخصیت شماست.

نمادهای فرهنگی و تاریخی سایه چند دسته هستند: مارها (در باغ عدن) اژدها، هیولاها و دیوها و شیاطین. اگر رنگ آسایش مغز شما در سایه فرو رفته است، احتمالاً احساس در قفس بودن، محدود بودن، قالبی بودن یا برچسب‌دار بودن خواهید داشت یا حال شما به گونه‌ای خواهد بود که احساس مثبت بودن، اعتماد به نفس، یا اعتماد کردن به خود و دیگران را از دست خواهید داد.

 

روش تهیه:

این کتاب توسط نرگس فولادلو و احسان نصیری ترجمه و توسط انتشارات ماه‌باران منتشر شده است. برای تهیه کتاب می‌توانید به فروشگاه شهر کتاب آنلاین به آدرس www.shahreketabonline.com مراجعه کنید.

درباره نویسنده:

ایزی‌تک - مغز شما چه رنگی است شیلا گلازوف به عنوان یکی از متخصصان شخصیت‌شناسی در دنیا معروف است. او شیوه‌های ابتکاری خود را در روان‌شناسی شخصیت دارد و کتاب‌های او برنده جوایز متعددی شده‌اند. ویدئوهای آموزشی او در وب‌سایت شخصی خودش در دسترس همه می‌باشد.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *