زندگی مشترک و حد و مرزهایش

موضوع کتاب:

این کتاب یکی از کتاب‌های سری کلیدهای همسران موفق است که مجموعه‌ای است که به صورت کاربردی به نیازهای زندگی مشترک می‌پردازد.

کتاب زندگی مشترک و حد و مرزهایش به صورت عملی و با ارائه مثال‌های گوناگون سعی در تعریف حد و مرز زوجین در زندگی مشترک دارد؛ حد و مرزی که با رعایت آن بسیاری از تعارضات پیش نخواهد آمد و فضای زندگی را دلنشین‌تر خواهد نمود.

هرچند ذکر این نکته ضروری است که ممکن است بخش‌هایی از این کتاب مختص فرهنگ غربی باشد و برای خواننده کاربردی نداشته باشد. این کتاب در وب سایت Goodreads دارای امتیاز ۴٫۲ از ۵ است.

 

ایزی‌تک - زندگی مشترک و حد و مرزهایش

بخشی از کتاب:

سالی و جیم به گفته خودشان با «اختلاف‌هایشان» نزد من آمدند. هیچ کدام از آنها نمی‌توانست دیگری را به عنوان انسانی مستقل ببیند. وقتی سالی می‌خواست با جیم حرف بزند، متوجه نمی‌شد که او سخت کار کرده و خسته است و نیاز دارد بخوابد.

به تعبیر او خوابیدن شوهرش نشانه بی‌علاقگی به او بود. به همین ترتیب، هر وقت جیم کاری داشت که همان روز انجام نمی‌شد، عصبانی می‌شد و با خشونت می‌پرسید: «پیراهن آبی من کجاست؟» او توجه نمی‌کرد که آن روز سالی هزار کار دیگر داشته و وقت نکرده است کار او را انجام دهد.

اگر به دیگران فقط از این زاویه نگاه کنیم که چه تأثیری بر ما دارند، دچار مشکل بزرگی هستیم.

 

روش تهیه:

این کتاب توسط خانم فرناز فرود ترجمه و توسط انتشارات صابرین منتشر شده است و از فروشگاه اینترنتی www.iketab.ir قابل خریداری است.

درباره نویسنده:

ایزی‌تک - زندگی مشترک و حد و مرزهایش هنری کلود متولد ۱۹۵۶ و آمریکایی است. او دارای مدرک کارشناسی روانشناسی و دکترای روانشناسی بالینی است. او به همراه نویسنده دیگر این کتاب در کالیفرنیا یک مرکز مشاوره خصوصی را اداره می‌کند.
ایزی‌تک - زندگی مشترک و حد و مرزهایش جان تونسند نویسنده آمریکایی متولد سال ۱۹۵۲ است. او دارای مدرک کارشناسی روانشناسی و دکترای روانشناسی بالینی است. او به همراه نویسنده دیگر این کتاب در کالیفرنیا یک مرکز مشاوره خصوصی را اداره می‌کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *