ذهن کامل نو؛ گذر از عصر اطلاعاتی به عصر مفهومی

موضوع کتاب:

این کتاب به بررسی نحوه استفاده انسان ها از مغز می‌پردازد. دوره‌هایی را معرفی می‌کند که تأکید بر استفاده از نیمکره چپ مغز بوده است و بر اساس آن بشر به چه موفقیت‌هایی رسیده است و البته در مقابل آن چه فرصت‌های طلایی را از دست داده است. همچنین از اینکه امروزه همین تأکید بر نیمکره راست مغز انجام می‌شود را مورد انتقاد قرار می‌دهد. نویسنده در کتاب ذهن کامل نو سعی دارد نشان دهد که چگونه برای موفقیت باید از هر دو نیمکره استفاده نمود. در حقیقت نویسنده سعی می‌کند نشان دهد که با توجه به تغییراتی که در جهان اطراف ما رخ می‌دهد، چگونه باید طرز فکر و طرز تلقی از اطرافمان را تغییر دهیم تا بتوانیم زندگی موفق داشته باشیم. این کتاب در سال ۲۰۰۶ تبدیل به فیلم سینمایی با همین عنوان شده است. این کتاب در وب سایت Goodreads دارای امتیاز ۴ از ۵ است.

a whole new mind

بخشی از کتاب:

دو نیمکره مغز ما مثل کلید خاموش و روشن کار نمی‌کنند؛ یعنی به محض اینکه یکی روشن بشود، دیگری خاموش بشود. هر دو نیمه تقریباً در هر کاری که می‌کنیم، نقش بازی می‌کنند. یک کتاب پایه پزشکی توضیح می‌دهد: «می‌توانیم بگوییم مناطق خاصی از مغز در مورد کارکردهای خاص نقش بیشتری از بقیه دارند… اما نمی‌توانیم بگوییم که آن کارکردها به نواحی خاصی از مغز محدود هستند.» با وجود این دانشمندان عصب‌شناس پذیرفته‌اند که دو نیمکره در هدایت فعالیت‌های ما، درک جهان و واکنش به رویدادها، رویکردهای بسیار متفاوتی دارند. و به این ترتیب، این تفاوت‌ها کمک قابل توجهی به هدایت زندگی شخصی و حرفه‌ای ما می‌کنند.

روش تهیه:

این کتاب توسط رضا امیررحیمی ترجمه و توسط خود وی چاپ شده است. این کتاب را می‌توانید از وب سایت www.agahbookshop.ir تهیه کنید.

درباره نویسنده:

dhpink دانیل پینک نویسنده چهار کتاب در زمینه های کسب و کار و مدیریت است و میلیون‌ها نسخه از آن‌ها را در سرتاسر جهان فروخته است. کتاب‌های او به ۳۴ زبان ترجمه شده‌اند. او متولد سال ۱۹۶۴ در آمریکا است. او برنده جایزه بهترین انتخاب کتاب‌های غیر رمانی از وب‌سایت Goodreads است.

یکی از سخنرانی‌های این نویسنده را در بخش TED TALKS همین وب‌سایت با عنوان پازل انگیزه می‌توانید ببینید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *