دید اقتصادی، داستانی جذاب برای آموختن اقتصاد

موضوع کتاب:

عنوان اصلی این کتاب توسط مترجم به “دید اقتصادی، داستانی جذاب برای آموختن اقتصاد” ترجمه شده است. شاید این عنوان در فارسی موضوع کتاب را بهتر شرح دهد. کتاب دید اقتصادی با یک داستان ساده سعی دارد تا مفاهیم پایه‌ای اقتصاد را به صورت مرحله به مرحله آموزش دهد. نویسنده این کار را آن‌قدر ظریف انجام داده است که می‌توان این کتاب را یک کتاب تاریخی نیز دانست. کتابی در مورد تاریخ شکل‌گیری اقتصاد در ایالات متحده! با خواندن این کتاب به راحتی مفاهیم اقتصادی را می‌توان دریافت. البته این کتاب پس از آموزش این مفاهیم، ایرادات موجود در سیستم اقتصادی فعلی جهان را نقد کرده است و پس از آن دست به پیشگویی‌هایی در مورد آینده‌ی اقتصاد آمریکا زده است. شاید اختلاف نظر مترجم در این بخش از کتاب با نویسنده باعث تغییر عنوان در ترجمه شده باشد. با این حال کتاب دید اقتصادی از آن کتاب‌هایی است که ارزش یک بار خواندن را حتماً دارد. این کتاب در وب سایت Goodreads دارای امتیاز ۴٫۱ از ۵ است.

HOW-AN-ECONOMY-GROWS

بخشی از کتاب:

روزی روزگاری سه نفر به نام‌های آبل، بیکر و چارلی تنها در جزیره‌ای زندگی می‌کردند. این جزیره دور از بهشت استوایی، جای پر از پستی و بلندی و بی هیچ ناز و نعمتی بود. به ویژه اینکه تنوع غذایی نداشت و فقط یک نوع خوراکی در منو بود: ماهی…! ماهی‌ها آن‌قدر بزرگ بودند که هر کدام‌شان شکم آدم را برای یک روز سیر می‌کردند… تنها کاری که این رفقا باید می‌کردند، این بود که توی آب بپرند و حیوونکی‌های لیز و لزج را با دست بقاپند. با این روش ناکارآمد، هرکس روزانه یک ماهی گیر می‌آورد که فقط برای زنده‌ماندنش تا روز بعد کافی بود. این مشغله، همه‌ی اقتصاد جزیره‌شان بود. یک شب که آبل به آسمانِ پر ستاره خیره شده بود، شروع کرد به فکر کردن درباره‌ی زندگی‌اش… «یعنی همه چیز همین است؟ باید زندگی چیزی بیشتر از این باشد.»

روش تهیه:

این کتاب توسط سهند حمزه ئی ترجمه و توسط انتشارات آریانا قلم منتشر شده است. این کتاب از فروشگاه اینترنتی www.aryanabook.com قابل خریداری است.

درباره نویسنده:

Peter-Schiff پیتر دیوید شیف یک تحلیلگر اقتصادی، کارگزار بورس و نویسنده آمریکایی است و یک بار کاندیدای سنا شده است. او یک جمهوری خواه است و در سال ۱۹۶۳ متولد شده است. او فارغ التحصیل دانشگاه برکلی ایالت کالیفرنیا است.

مطالب مرتبط

4 نظر

  1. سردبیر

    به نظر کتاب خیلی خوبی میرسه. البته با توجه به تعداد کم صفحاتش، فکر می کنم بشه توی ۲ یا ۳ روز تمومش کرد. منم پیشنهادش می کنم به دوستان.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *