بنویس تا اتفاق بیافتد

موضوع کتاب:

این کتاب از مجموعه کتاب‌های انگیزشی است که بلافاصله پس از خواندن آن (و حتی در حین خواندن) انرژی مثبت زیادی به خواننده تزریق می‌شود. هدف اصلی این کتاب اقناع خواننده به نوشتن به عنوان راهی برای دستیابی به آرزوهای کوچک و بزرگ است.

در سال‌های گذشته کتاب‌ها و فیلم‌هایی از این دست بسیار تولید شده‌اند و حرف همه آنها تقریباً یک چیز است: مثبت‌اندیشی مطلق. هرچند منکر اثرات مثبت‌اندیشی نیستیم اما خواننده باید نسبت به این موضوع آگاه باشد که برای رسیدن به نتیجه باید تلاش کند و صرف مثبت‌اندیشی نمی‌تواند او را به سر منزل مقصود برساند.

اگر تصمیم به خواندن این کتاب دارید (که تصمیم خوبی است) سعی کنید از آموزش‌های آن به خوبی استفاده کنید. جدای از اصرار نویسنده‌ی این کتاب و کتاب‌های مشابه به مثبت‌اندیشی و تفکر مثبت، خواننده باید بداند که نوشتن باعث طبقه‌بندی اطلاعات در مغز انسان می‌شود و در مواقع حساس تصمیم‌گیری این اطلاعات طبقه‌بندی شده در انتخاب تصمیم بهتر، بسیار سودمند خواهند بود و طبیعی است که فردی که تصمیمات درست‌تری می‌گیرد، موفق‌تر از دیگران خواهد بود.

تکنیک‌های این کتاب بسیار سودمند هستند و در کارهای روزانه و دستیابی به موفقیت مؤثر خواهند بود. البته شاید برخی از مثال‌های کتاب چندان برای خوانندگان ایرانی جذاب نباشد. برای مثال یکی از مواردی که نویسنده زیاد از آن یاد کرده است مثال‌هایی در مورد تماشای اجراهای مشهور اُپرا است که ممکن است یک خواننده ایرانی را به وجد نیاورد. این کتاب در وب سایت Goodreads دارای امتیاز ۴٫۱ از ۵ است.

 

ایزی‌تک - بنویس تا اتفاق بیافتد

بخشی از کتاب:

زمانی که اهداف‌تان را می‌نویسید، از مغزتان انواع مطالب جدید، عقاید انرژی‌زا و طرح‌های مختلف تراوش خواهد کرد. اینها خبرهای خوبی هستند، اما اگر آنها را ضبط یا مرور نکنید، بهترین نقشه‌ها و طرح‌های شما به دست فراموشی سپرده خواهند شد.

روش تهیه:

ین کتاب توسط جهان قطب شاهی و ندا رشیدی ترجمه و توسط انتشارات کتیبه پارسی منتشر شده است. این کتاب از فروشگاه اینترنتی www.manoketab.com قابل خریداری است.

درباره ناشر:

ایزی‌تک - با هر دو طرف مغزت بنویس دکتر “هنریت آن کلاوسر” یکی از پرکارترین نویسنده‌های آمریکایی است. چهار کتاب او از جمله کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد در آمریکا در سال‌های مختلف بالاترین میزان فروش را داشته‌اند. او از سال ۱۹۷۹ رئیس Writing Resources، شرکتی در حوزه مشاوره و برگزاری سمینارهای آموزشی است. او همچنین در دانشگاه‌های واشینگتن، کالیفرنیا و سیاتل تدریس کرده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *